Nasz zespół

Maciej Jakubowski

Właściciel i szef Salonu Connaisseur; z wykształcenia ekonomista; antykwariusz i marszand wywodzący się z rodziny o tradycjach antykwarskich, związany od blisko 20 lat z polskim rynkiem sztuki. Członek Zarządu i Sekretarz Stowarzyszenia Antykwariuszy i Marszandów Polskich, członek CINOA. Wykładowca w Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego na kierunku „Rynek sztuki i antyków”. Miłośnik i kolekcjoner polskiego malarstwa XX-wiecznego oraz fotografii portretowej.

Konstanty Węgrzyn

Założyciel Salonu Connaisseur, nestor polskiego i krakowskiego antykwarstwa, Dyrektor Departamentu Plastyki w Ministerstwie Kultury, wieloletni Dyrektor P.P. DESA dla Polski południowej, menadżer Tadeusza Kantora, założyciel i pierwszy Dyrektor Cricoteki. Współzałożyciel i członek Stowarzyszenia Antykwariuszy i Marszandów Polskich, członek CINOA. Znawca polskiego malarstwa powojennego oraz Grupy Krakowskiej, przyjaciel artystów i wieloletni organizator życia artystycznego w Krakowie.

Karolina Bańkowska

Historyk sztuki, doświadczony antykwariusz i specjalista ds. malarstwa polskiego końca XIX i pierwszej połowy XX wieku, ze szczególnym uwzględnieniem artystów środowiska krakowskiego. Prowadzi wykłady na temat pracy i warsztatu antykwariusza. Wielbicielka architektury i obyczajowości Krakowa przełomu wieków oraz rockowych brzmień.

Mirosław Żak

Fotograf, digitalizator, szkoleniowiec. Z fotografią związany od najmłodszych lat. Profesjonalną digitalizacją dzieł sztuki zajmuje się od 2012 roku. Specjalizuje się w zaawansowanym zarządzaniu barwą. Poza pracą z pasją oddaje się średnioformatowej fotografii analogowej oraz grze na gitarze elektrycznej.

Mateusz Szczypiński

Artysta sztuk wizualnych, historyk sztuki, fotograf. Jego twórczość prezentowana była na licznych wystawach w kraju i za granicą. Przez kilka lat zajmował się digitalizacją dzieł sztuki w Muzeum Narodowym w Krakowie. Interesuje się przede wszystkim sztuką współczesną. Poza tym miłośnik rowerowych wypraw.