Nasz zespół

Maciej Jakubowski

Właściciel i szef Salonu Connaisseur; z wykształcenia ekonomista; antykwariusz i marszand wywodzący się z rodziny o tradycjach antykwarskich, związany od blisko 20 lat z polskim rynkiem sztuki. Członek Zarządu i Sekretarz Stowarzyszenia Antykwariuszy i Marszandów Polskich, członek CINOA. Wykładowca w Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego na kierunku „Rynek sztuki i antyków”. Miłośnik i kolekcjoner polskiego malarstwa XX-wiecznego oraz fotografii portretowej.

Konstanty Węgrzyn

Założyciel Salonu Connaisseur, nestor polskiego i krakowskiego antykwarstwa, Dyrektor Departamentu Plastyki w Ministerstwie Kultury, wieloletni Dyrektor P.P. DESA dla Polski południowej, menadżer Tadeusza Kantora, założyciel i pierwszy Dyrektor Cricoteki. Współzałożyciel i członek Stowarzyszenia Antykwariuszy i Marszandów Polskich, członek CINOA. Znawca polskiego malarstwa powojennego oraz Grupy Krakowskiej, przyjaciel artystów i wieloletni organizator życia artystycznego w Krakowie.

Karolina Bańkowska

Historyk sztuki, doświadczony antykwariusz i specjalista ds. malarstwa polskiego końca XIX i pierwszej połowy XX wieku, ze szczególnym uwzględnieniem artystów środowiska krakowskiego. Prowadzi wykłady na temat pracy i warsztatu antykwariusza. Wielbicielka architektury i obyczajowości Krakowa przełomu wieków oraz rockowych brzmień.

Mateusz Szczypiński

Artysta sztuk wizualnych, historyk sztuki, fotograf. Jego twórczość prezentowana była na licznych wystawach w kraju i za granicą. Przez kilka lat zajmował się digitalizacją dzieł sztuki w Muzeum Narodowym w Krakowie. Interesuje się przede wszystkim sztuką współczesną. Poza tym miłośnik rowerowych wypraw.

Dominika Józefczyk

Absolwentka Scenografii i Projektowania Graficznego. Ilustratorka, rysowniczka i projektantka graficzna (a po godzinach także tatuatorka). Posiada kilkuletnie doświadczenie zawodowe z branży marketingowej. Miłośniczka psów i muzyki. Interesuje się teledyskami, działa społecznie, zajmuje się ceramiką i biega.

Małgorzata Bednorz

Historyk sztuki, młodszy antykwariusz, autorka wielu artykułów o polskiej sztuce (publikowanych w naszym serwisie Sztuki Piękne oraz kilku czasopismach m.in. "Tatry", "Gazeta górska"). Studia historii sztuki rozpoczęła na UMK, a skończyła na UJ. W sztuce ceni wszelkie przejawy ekspresjonizmu. Miłośniczka wspinaczki, skitouringu, baletu i gry na pianinie.