O nas

Salon Dzieł Sztuki CONNAISSEUR to renomowana, krakowska galeria, działająca nieprzerwanie od 1991 roku. Siedzibą firmy jest kamienica Dom Włoski (Kamienica Montelupich) przy Rynku Głównym 7 w Krakowie.

Zespół Salonu Connaisseur tworzą historycy sztuki i antykwariusze z wieloletnim doświadczeniem w profesjonalnym obrocie dziełami sztuki, budowaniu kolekcji, doradztwie inwestycyjnym oraz z dużą wiedzą teoretyczną w zakresie historii sztuki. Dzięki wykwalifikowanemu zespołowi, a także współpracy z gronem wybitnych ekspertów i konserwatorów oferujemy naszym klientom, kolekcjonerom i instytucjom najwyższy poziom świadczonych usług.

Naszą specjalnością są transakcje typu „private sale” podczas których jesteśmy w stanie zaproponować współpracującym z nami kolekcjonerom unikatowe dzieła sztuki wprost do tworzonych przez nich kolekcji. Wyjątkowością tego typu transakcji jest, w przeciwieństwie do sprzedaży aukcyjnej, możliwość uzyskania precyzyjnego, profesjonalnego doradztwa oraz dłuższy czas na przemyślenie zakupu i podjęcie decyzji.

Salon CONNAISSEUR jest członkiem Stowarzyszenia Antykwariuszy i Marszandów Polskich. SAMP powstał w Krakowie w 1997 roku i jest organizacją reprezentującą interesy wszystkich podmiotów gospodarczych oraz osób uczestniczących w działalności gospodarczej, naukowej, popularyzatorskiej w zakresie handlu dziełami sztuki, przedmiotami kultury materialnej oraz książek i wydawnictw. Zrzesza obecnie 97 członków.

Od maja 2015 roku właściciel Salonu CONNAISSEUR - Maciej Jakubowski wchodzi w skład Zarządu Stowarzyszenia Antykwariuszy i Marszandów Polskich, będąc jego Skarbnikiem i Sekretarzem Zarządu.

Poprzez przynależność do SAMP-u, jesteśmy również członkami CINOA (Międzynarodowa Unia Antykwaryczna CINOA - Confédération Internationale des Négotiants en Oevres d'Art), która powstała w Belgii w 1932 roku.

Nasze serwisy

Zapraszamy do spaceru po naszej galerii