- Do stałej oferty galeryjnej włączyliśmy w tym roku niemal 500 dzieł sztuki. Przypominamy, że zawsze w pierwszy dzień roboczy nowego miesiąca publikujemy nową ofertę, w której prezentujemy kilkanaście najciekawszych pozycji, a w trakcie miesiąca regularnie uzupełniamy stronę internetową o kolejne dzieła.

- Oferta Connaisseura to nie tylko sprzedaż galeryjna – oferujemy także dzieła sztuki poprzez regularne aukcje w serwisie Allegro (cena wywoławcza zawsze od złotówki) oraz kilka razy do roku tradycyjne licytacje, w których można brać udział poprzez portale OneBid i Artinfo. W 2023 roku drogą licytacji zaoferowaliśmy prawie 1000 obiektów.

- Ubiegłoroczna edycja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy była dla nas rekordowa – udało nam się zebrać kwotę 115 tysięcy złotych. Do działań promocyjnych naszych aukcji włączył się sam Jurek Owsiak, który okazał się być wielkim miłośnikiem sztuki!

- W połowie 2023 roku zorganizowaliśmy nasz pierwszy, autorski kurs „Autentyczność dzieł sztuki". W dwudniowym szkoleniu wzięło udział 15 osób, a do współprowadzenia zajęć zaprosiliśmy uznanych konserwatorów, kolekcjonerów i prawników. Kolejną edycję kursu planujemy już na marzec tego roku - jeśli jesteś zainteresowany udziałem – zgłoś się do nas!

- Ciągle rozwijamy też nasz portal o sztuce – SztukiPiękne.pl. W tym roku strona wzbogaciła się o 96 nowych, autorskich artykułów. Dużą popularnością cieszy się cotygodniowy felieton z cyklu NA TROPIE, czyli polska sztuka na zagranicznych aukcjach, który publikujemy w każdy wtorek. Sztuki Piękne możecie śledzić na Facebooku, a od niedawna także na Twitterze (X).

- Salon Connaisseur współpracuje nie tylko z prywatnymi kolekcjonerami, ale też i muzeami. W tym roku udało nam się zasilić zbiory takich placówek jak Muzeum Narodowe w Lublinie, Muzeum Narodowe we Wrocławiu, Muzeum Okręgowe w Nowym Sączu.

- Rok 2023 to także kolejny rok naszej działalności edukacyjnej. Maciej Jakubowski i Karolina Bańkowska poprowadzili w tym roku kilkanaście wykładów m.in. dla studiów podyplomowych „Rynek sztuki i antyków", dla kursu „Dzieło sztuki jako dobro inwestycyjne" oraz kursu „Inwestowanie w sztukę" portalu Rynek i Sztuka.

- W ubiegłym roku nawiązaliśmy współpracę, której sami się nie spodziewaliśmy – zostaliśmy konsultantami dla powstającej gry komputerowej! Gra „Forgery craft" to nowe dzieło firmy Frozen District, która jest odpowiedzialna na tak udane projekty, jak popularny „House Flipper". Naszej ekspertyzy udzielaliśmy w temacie fałszerstw dzieł sztuki, ale na razie nie zdradzamy nic więcej – premiera już w tym roku!

- Koniec roku 2023 naznaczony był dla nas bardzo smutnym wydarzeniem – w listopadzie 2023 roku odszedł założyciel i dobry duch Salonu Connaisseur – Konstanty Węgrzyn. To wielka strata dla całego środowiska kulturalnego Krakowa i nie tylko. Mamy nadzieję godnie kontynuować rozpoczętą przez Pana Konstantego działalność i wierzymy, że pamięć o jego pracowitości, kreatywności i oddaniu sztuce będzie nam przyświecać każdego dnia!