Na te oraz wiele innych pytań odpowiemy podczas stacjonarnego, dwudniowego kursu, który zorganizujemy dla Was już w czerwcu. Pokażemy rodzaje falsyfikatów i metody, których używają fałszerze (na kilkudziesięciu prawdziwych przykładach!), wyposażymy Was w narzędzia, które pomogą w rozpoznawaniu fałszerstw oraz porozmawiamy ze specjalistami i pasjonatami o ich doświadczeniach na rynku sztuki.

 

CO? Kurs Salonu Dzieł Sztuki Connaisseur „Autentyczność dzieł sztuki na przykładzie dawnego malarstwa polskiego". Plan kursu:

- Falsyfikaty malarstwa olejnego
- Falsyfikaty prac na papierze
- Kolekcjoner kontra falsyfikaty (rozmowa z kolekcjonerem)
- Falsyfikaty okiem konserwatora sztuki (rozmowa z konserwatorem dzieł sztuki)
- Aspekty prawne walki z falsyfikatami (rozmowa z prawnikiem zajmującym się rynkiem sztuki)
- Narzędzia do samodzielnej weryfikacji obrazów sprzed ekranu komputera

KIEDY? 17-18 czerwca 2023. Zajęcia odbędą się w sobotę i w niedzielę, a nakażdy dzień przygotowaliśmy trzy około 2-godzinne spotkania.

GDZIE? Wszystkie zajęcia kursu odbędą się w siedzibie naszego Salonu, przy Rynku Głównym 7 w Krakowie.

KTO? Zajęcia będą prowadzone przez doświadczonych antykwariuszy z Salonu Connaisseur – Macieja Jakubowskiego i Karolinę Bańkowską oraz zaproszonych prelegentów – konserwatora dzieł sztuki prof. dr. hab. Dariusza Markowskiego, prawniczkę specjalizującą się w rynku sztuki Anitę Kozek-Kapuścińską oraz wybitnego, krakowskiego kolekcjonera (którego tożsamość na razie pozostawiamy w tajemnicy).

ILE? Cena kursu to 2490 zł za osobę. Ilość miejsc ograniczona! Grupa kursowa będzie składać się z maksymalnie 15 osób, liczy się kolejność zgłoszeń.

Zachęcamy do zgłaszania się poprzez mail/telefon/social media. Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania.