Od września przeprowadziliśmy następujące wykłady:

W ramach studiów podyplomowych „Rynek sztuki i antyków", prowadzonych w ramach wspólnego projektu przez Krakowską Akademię im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego i Stowarzyszenie Antykwariuszy i Marszandów Polskich:
- Psychologia rynku sztuki (prowadzący: Maciej Jakubowski)
- Sprzedaż dzieł sztuki przez Internet (prowadzący: Maciej Jakubowski)
- Wycena dzieł sztuki (prowadząca: Karolina Bańkowska)
- Fenomen rodu Kossaków (prowadząca: Karolina Bańkowska)

W ramach kursu „Dzieło sztuki jako dobro inwestycyjne", prowadzonego również wspólnie przez Krakowską Akademię im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego i Stowarzyszenie Antykwariuszy i Marszandów Polskich:
- Wpływ importu dzieł sztuki na polski rynek aukcyjny (prowadzący: Maciej Jakubowski)
- Rola Internetu w sprzedaży dzieł sztuki (prowadzący: Maciej Jakubowski)
- Przyczyny wysokich notowań dzieł przedstawicieli Grupy Krakowskiej (prowadzący: Maciej Jakubowski i Karolina Bańkowska)
- Sztuka naiwna - nowe pole do działania dla inwestorów (prowadzący: Maciej Jakubowski)
- Popularność przedstawicieli Młodej Polski na tle twórców Art Nouveau (prowadząca: Karolina Bańkowska)
- Nowy klasycyzm (szkoła wileńska) i symbolizm (prowadząca: Karolina Bańkowska)

Wykłady dla uczniów i inne:
- Tajniki pracy antykwariusza i marszanda. Wykład przeprowadzony dla studentów kulturoznawstwa z Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie;
- Rynek sztuki i antyków - wycena obrazów. Wykład przeprowadzony na zaproszenie Galerii MBWA w Lesznie (prowadząca Karolina Bańkowska, wykład dostępny on-line); 
- Inwestowanie w dzieła sztuki dawnej. Wykład on-line w ramach kursu "Inwestowanie w sztukę" zorganizowanym przez portal internetowy Rynek i Sztuka;
- Czym zajmuje się antykwariusz i czy jego praca ciekawa? Wykład przeprowadzony dla grupy „Niedźwiadki" z Samorządowego Przedszkola nr 2 w Krakowie (zdecydowanie najtrudniejszy przykład w naszej dotychczasowej praktyce!).

Aktualnie przygotowujemy się do zaprezentowania Państwu pierwszego, autorskiego szkolenia na temat autentyczności dzieł sztuki (opartego na naszych wieloletnich doświadczeniach i praktyce rynkowej) - jeśli byliby Państwo zainteresowani taką tematyką (w formie weekendowego szkolenia) - zapraszamy do kontaktu!