- W 2022 roku w naszej galeryjnej ofercie umieściliśmy 569 unikatowych dzieł sztuki.

- Wzięliśmy udział we wszystkich 8 zorganizowanych w 2022 roku przez Strefę Kolekcjonera Allegro aukcjach. Łącznie poprzez tę platformę sprzedaliśmy 798 dzieł sztuki za łączną kwotę ok. 2,8 mln zł, co czyni nas największym sprzedawcą dzieł sztuki w tym serwisie.

 

- W tym roku zorganizowaliśmy 3 tradycyjne aukcje dzieł sztuki za pośrednictwem platform Artinfo i Onebid oferując tą drogą kolejnych 95 dzieł sztuki i osiągając łączny obrót powyżej 1.000.000 zł!

- Podczas naszej Jesiennej Aukcji Konesera ustaliliśmy absolutny rekord sprzedaży za rysunek wybitnego malarza-prymitywisty Edmunda Monsiela. Praca "Oko proroka" została wylicytowana za rekordowe 79.200 zł (wraz z opłatami aukcyjnymi).

- W 2022 roku wsparliśmy naszymi dziełami sztuki aukcje charytatywne organizowane przez platformę Allegro. Na Fundację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy oraz podczas zbiórki na rzecz pomocy ofiarom wojny w Ukrainie udało nam się łącznie zebrać ponad 60.000 zł!

- W ostatnim roku udało nam się wzbogacić zbiory polskich muzeów o wyjątkowe eksponaty – współpracowaliśmy m.in. z Muzeum Okręgowym w Tarnowie (wielka kolekcja porcelany i szkła polskiego ze zbiorów książąt Sanguszków), Zamkiem Królewskim na Wawelu (zestaw 6 XVII-wiecznych gobelinów z polskiej kolekcji), Zamkiem Królewskim w Warszawie i Muzeum Okręgowym w Lesznie.

- Kontynuowaliśmy naszą działalność edukacyjną i to na kilku polach! Właściciel Salonu Maciej Jakubowski i Karolina Bańkowska prowadzili wykłady na podyplomowych studiach „Rynek sztuki i antyków" Modrzewskiego oraz na kursie „Dzieło sztuki jako dobro inwestycyjne" organizowanych przez Akademię Krakowską im. Andrzeja Frycza, Karolina pojechała aż do Leszna opowiedzieć o warsztacie antykwariusza w tamtejszym MBWA podczas wykładu z cyklu „Aukcyjny i kolekcjonerski rynek sztuki", a w tym samym czasie Salon Connaisseur odwiedziła grupa krakowskich przedszkolaków po swoje pierwsze doświadczenia ze sztuką. Nie ustaliśmy w publikowaniu materiałów edukacyjnych na naszym portalu o sztuce SZTUKI PIĘKNE, gdzie w tym roku pojawiło się 137 nowych artykułów!

- Wsparliśmy wydanie katalogu wyrobów zakopiańskich krakowskiej Fabryki Marcina Jarry, który towarzyszył wystawie w Willi Oksza w Zakopanem. Temat był nam szczególnie bliski, bo sami także „przegryźliśmy" temat na naszym portalu SZTUKI PIĘKNE.

- Popularna internetowa encyklopedia wzbogaciła się o dwa nowe wpisy w 2022 roku – na Wikipedii możecie przeczytać zarówno obszerny artykuł o Salonie Dzieł Sztuki Connaisseur, jak i o naszym założycielu – Konstantym Węgrzynie.

- Mieliśmy okazję wesprzeć projekt artystyczny wyjątkowej artystki z Ukrainy – Darii Alyoshkiny, która tworzy misternie wycinane z papieru instalacje. Jej dzieła przez tydzień gościły w oknach naszego Salonu, a wieczorami cały budynek podświetlano w kolorach niebieskim i żółtym na znak solidarności z walczącą Ukrainą.